Blog > Komentarze do wpisu

Udvartana, czyli miłe się cellulitu pozbycie

Chyba nie ma przyjemniejszego zabiegu antycellulitowego... No, może poza zabiegami czekoladowymi :)

 

Nie znam żadnej kobiety, której efekty po tym zabiegu by się nie spodobały. Krótkoterminowo powoduje niesamowite wygładzenie skóry, po dłuższym czasie i regularnym korzystaniu Udvartana redukuje tzw. "pomarańczową skórkę", co jest utrapieniem wielu przedstawicielek płci pięknej.

 

Udvartana może być wykonywana w dwojaki sposób. Wersja na sucho polega na wykonaniu masażu wyłącznie na bazie proszku ziołowego. Z kolei do drugiej wersji używany jest dodatkowo ciężki, ajurwedyjski, ziołowy olej. Ze swojej strony polecam bardziej drugą wersję, ponieważ olej ten z reguły ma właściwości detoksykujące i poprawiające krążenie, co jest dość istotne przy walce z cellulitem.

 

Na początku Udvartany można mieć wrażenie, że to tylko zwykły peeling. Z czasem to wrażenie jednak znika, a ruchy terapeuty odczuwa się jak intensywniejszy, przyjemny masaż. Odstresowuje, zmniejsza napięcie mięśniowe, poprawia ukrwienie skóry i tkanek podskórnych, stymuluje układ nerwowy... Wymieniać zalety tego masażu można długo.

 

Wiele firm zaczyna tworzyć swoje autorskie zabiegi, które mają upodobnić je do oryginalnej Udvartany. Stosują przy tym, np. suszoną bazylię z substancją poślizgową na bazie oleju kokosowego lub masła shea. Być może są to rytuały przyjemne i dużo tańsze, ale wątpię by były równie skuteczne, jak ich pierwowzór. W końcu Ajurweda nie powstała pięć czy dziesięć lat temu, ale jej skuteczne działanie doceniane jest od wieluset lat.

 

Dlatego w celu pozbycia się cellulitu zachęcam gorąco do wypróbowania oryginalnej Udvartany!

 

Udvartana

piątek, 01 marca 2013, chilloutmania

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu: